1. Nahý mejkap

V kurze je nahý mejkap s ľahkým krytím, ktorý pleť iba tónuje a nie úplne zakrýva! Pokojne môžeme po takomto druhu tekutého a ľahkého mejkapu siahnuť aj v prípade, že trpíme drobným začervenaním či iným problémom. Akúkoľvek odlišnosť, ako sú pehy alebo pigmentové škvrnky, môžeme so sebavedomím priznať, pretože práve tým sme trendové. Svetoví vizážisti nám tým istotne neradia, aby sme chodili úplne nenalíčené, pretože byť upravená je stále najhorúcejším trendom. Oproti minulosti však už mejkapom nemáme pretvárať svoju tvár, aby ste sa podobali na niekoho, kým v skutočnosti vôbec nie sme.  Naopak, líčením iba zvýrazníme svoju skutočnú, nezameniteľnú a osobitú krásu. Preto sa aj odporúča používať len minimálne množstvo púdru, potrebujeme ho len kvôli fixácii mejkapu, už nie kvôli matnému efektu! Matná pleť je tiež vlastne neprirodzeným a už aj staromódnym trendom minulosti. Každý fundovaný dermatológ vám totiž potvrdí, že žiadna zdravá pleť matná nie je. Na večerné príležitosti môžeme na mejkap pritlačiť. Stále ešte platí, že ani na firemný večierok či recepcii sa nehodí prísť prehnane nalíčené, no mejkap zdokonalíme aspoň lokálne korektorom a zakryjeme tak to, čo je potrebné. Stačí, ak sa inšpirujeme svetovými hviezdami na červenom koberci, nikdy nevyzerajú zmaľované, no vďaka vizáži žiaria a pôsobia dokonale upravené!

 1. Kontúrovanie

Od ťažkého a výraznejšieho kontúrovania sa tiež už dávnejšie upustilo. Preto kontúrujeme skôr rozjasňovačmi, ktoré aplikujeme na okolie spánkov a stredovú časť tváre. To nám krásne a prirodzene opticky predĺži tvár, zvýrazní lícne kosti a zároveň tak aj ešte viac podčiarkne šťavnatý vzhľad zdravej, hydratovanej pleti!

 1. Úprava obočia

Obočie taktiež upravujeme minimalisticky – nie však vôbec! Na bežný deň ho stačí iba vyčesať smerom dohora – povolená je aj drobná asymetria. Večerný vzhľad však opäť „znesie“ viac! Ceruzkou si načrtneme, prípadne vyrovnáme spodnú líniu obočia a kefkou na obočie ju začešeme smerom dohora. Ceruzkou doplníme aj medzierky, a teda chýbajúce chĺpky v obočí. Farba ceruzky však musí byť takmer totožná s vaším obočím. Na záver môžeme použiť priesvitný gél na obočie.

 1. Out

Poďme si teda zopakovať, čo sa už nenosí, aj keď takzvaní make-up lovers či drobní vizážisti sa veľakrát snažia nahovoriť nám niečo iné. Vidíme to najmä na ich tutoriáloch či fotkách, najčastejšie na Instagrame, ale aj v iných sociálnych médiách. Keď si prezrieme profily skutočne uznávaných svetoznámych vizážistov, potvrdíme si, že toto je už dávno out:

 • ťažký mejkap so silným krytím,
 • matná pleť,
 • výrazný konturing,
 • silne zvýraznené hranaté obočie,
 • sýtejší odtieň kontúrovacej ceruzky na pery oproti rúžu.

Kedy sa teda hodia odvážne prvky v mejkape?

Dá sa povedať, že hravosť je vhodná v podstate vždy, keď sa s takýmto mejkapom cítime dobre a sebaisto! Musíme si dať pozor, aby sme to neprehnali. Našu vizáž by sme mali ozdobiť vždy maximálne jedným výrazným či nezvyčajným prvkom mejkapu, či už sú to umelé mihalnice, výrazné líčenie pier, ozdobný kamienok v kútiku oka alebo farebná maskara.

Horúce trendy sezóny

 • Tlmené púdrové farby ako v tieňoch, tak aj v rúžoch a vo farbách na lícach. Farebná škála je síce bohatá a takmer neobmedzená, no je akoby potiahnutá púdrom. Teda už žiadne príliš sýte farby či neónové výstrelky.
 • Absolútny retro návrat trendov 90. rokov v podobe metalických – perleťových rúžov a lakov na nechty. Dokonca sa vrátil aj nezabudnuteľný bronzový rúž, obľúbený odtieň našich mám zamlada.
 • Highlightery a lícenky sa preferujú radšej v krémovej forme ako púdrovej.
 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.