Osobné čaro alebo charizma je vlastnosť, s ktorou sa rodíme. Ten, kto má šťastie a je požehnaný charizmou, je jednoducho výnimočný. Má vysoko vyvinuté komunikačné a presvedčovacie schopnosti, vie ovplyvňovať ostatných a prebúdzať nadšenie. Vyznačuje sa veľkou vnímavosťou k emóciám ostatných a odolnosťou proti manipuláciám inými osobami. Veľa ľudí sa usiluje o výnimočnosť, ale nie je to jednoduché. Napriek tomu sa dá všeličo napodobniť.

 

Hrdinovia a zločinci

Z charizmatických osobností vyžaruje niečo, čo nás k nim priťahuje magnetickou silou. Ľudia obdarení týmto darom bývajú vodcovské osobnosti, hrdinovia, vizionári alebo, naopak, veľkí manipulátori a geniálni zločinci. V každom prípade sú to inteligentné bytosti s obrovskou energiou, výnimočnou pamäťou, so sociálnou obratnosťou a aj s nadšením.

 

Čo dokážu

Pociťujú ustavičné nutkanie zmeniť súčasné poriadky, sú schopní nadchnúť pre svoj plán ostatných, viesť ich, motivovať a priviesť k výnimočným činom. Ľudia obdarení charizmou bývajú skvelí rečníci a vedia využívať priam divadelné efekty. Majú na to úžasného pomocníka – absolútnu sebadôveru.

Majstri v pľuvaní

Myslíte si, že na to nemáte? Ak netúžite vládnuť svetu, ale stačí vám charizma na „miestnej úrovni“, máte šancu. V prvom rade si musíte zvýšiť sebavedomie. Odstráňte všetko, čo vám v sebadôvere bráni. Začnite cvičiť, zmeňte účes, šatník, pokúste sa presadiť v spoločnosti, nezostávajte v kúte. Zužitkujte to, v čom ste naozaj dobrí, a tým sa prezentujte. Aj keby to malo byť pľuvanie čerešňových kôstok do diaľky, staňte sa majstrami sveta. A ak svojou víziou viete nadchnúť okolie, je to dôkaz, že začína pôsobiť vaša charizma.

 

6 rád, ako posilniť osobné čaro

  1. VERTE SI

Predstavte si niekoho veľmi charizmatického – politika, herca alebo vášho šéfa. Pôsobia veľmi sebavedome, zvládajú nečakané karamboly, vedia prehovoriť k mase ľudí a nevyhýbajú sa konfrontáciám, však? Skúste ich napodobniť!

 

  1. PRESVEDČTE INÝCH

Skúste pred zrkadlom presvedčiť (akože) svojho nadriadeného, že ste zo všetkých najlepšia. Prejav by mal pôsobiť sebavedomo, ale nie provokatívne. Vašou istotou musíte nakaziť aj ostatných, takže použite aj rozumové argumenty.

 

  1. BUĎTE MILÍ

Ak si chcete posilniť charizmu, musíte okolie presvedčiť, že vás život teší a vy ste šťastní. Keď nájdete pozitíva aj tam, kde zdanlivo nie sú, pretvárka sa zmení na skutočnosť.

 

  1. VNÍMAJTE OSTATNÝCH

Zaujímajte sa o ľudí okolo vás. Najlepšie sa trénuje v zamestnaní. Zdravte, pýtajte sa ľudí, ako sa majú, vnímajte ich odpovede, pamätajte si ich a nabudúce na ne nadviažte.

 

  1. HOVORTE K VECI

Skôr ako niečo poviete, premýšľajte. Rešpekt si získate fundovanými reakciami, nie bezduchým táraním za každú cenu.

 

  1. DÍVAJTE SA DO OČÍ

Ak nie ste zvyknutí na očný kontakt, natrénujte si ho vopred s dieťaťom alebo so psom. Potom postupujte cez predavačku, úradníčku až k tomu, kto vo vás vyvoláva najväčšie obavy.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.