„Musím povedať, že som bola očarená eleganciou, dokonalosťou detailov zariadenia, no predovšetkým som bola unesená zo všadeprítomných krásnych obrazov – originálov,“ zaspomínala si na svoj pobyt v Hoteli Lomnica herečka Zuzka Mauréry. Sympatická umelkyňa Prvú dámu Tatier navštívila ešte tesne pred Vianocami 2017, a to pri príležitosti točenia relácie Slovensko Advent, ktorá bolo naživo vysielaná vo verejnoprávnej televízii. V tom čase sa celý program exkluzívne filmoval v priestoroch Hotela Lomnica a Mauréry predviedla dych vyrážajúce spevácke vystúpenie. Hoci distingvovaná herečka strávila v hoteli len pomerne krátky čas, hotelový koncept či raňajkové pulty plné tradičných dobrôt od slovenských dodávateľov jej stihli poriadne učarovať! „Nie som častou návštevníčkou Tatier a toto bol môj prvý kontakt s nimi po dlhom čase, no bola som nadšená. Mala som tu možnosť stráviť len chvíľu, ale raňajky sme si naozaj užili. Prenádherné obrazy okolo raňajkového švédskeho pultu boli pre mňa teda prekvapením. Chodila som s prázdnym tanierikom hodnú chvíľu bez povšimnutia jedla a keď sme sa konečne usadili aj s naloženými pochúťkami, zistili sme, že sa farebne podobajú obrazom na stenách! Šunka, kiwi a zapletené vrkoče oštiepkov… Také malé, na tanieriku… Bol to pre mňa úplne nový zážitok,“ skonštatovala s úsmevom Mauréry.

Milovníčka umenia

Štvornásobná kandidátka na národné filmové ceny prezradila pre portál Ženské veci však aj to, že je oduševnenou milovníčkou umenia a dokonca aj doma na stenách jej visí niekoľko umeleckých diel. „Doma máme pár zdedených obrázkov, ale skôr srdcu blízkych ako umelecky veľmi hodnotných,“ prezradila rodáčka z Bratislavy, ktorej sa z Galérie Lomnica najviac páčili obrazy maliara spod Tatier Jana Hálu.

Veľkú noc strávi na chalupe

Nie každý trávi sviatky Veľkej noci v pohodlí domova. V prípade Zuzky budú možno pracovné a ak aj náhodou nie, tak sa určite vyberie niekam na výlet. „Väčšinou ich trávim tak polopracovne, ale snáď sa mi podarí ísť aspoň trochu do prírody a vychutnať si slniečko,“ približuje svoje plány. My sme však boli zvedaví aj na to, ako trávila sviatky, keď bola malým dievčatkom. „V detstve sme radi hľadali zajačika v záhrade. V puberte som sa s menším alebo väčším úspechom tvárila, ze šibačka a šibači neexistujú a teraz si skôr vychutnávam pokoj v meste alebo prírodu niekde vonku alebo na chalupe,“ dodala na záver.

Zdroj foto: Maurery – FB, Zuzana Maurery

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi