Byliny obsahujú prírodné fytoestrogény, ktoré môžete dopĺňať do organizmu, keď vaše estrogény už strácajú svoju moc. Na trhu je množstvo prípravkov založených na bylinkách, nečakajte však výrazné, ani okamžité účinky. Z rôznych bylinných pomocníkov si môžete vybrať napríklad:

Ploštičník strapcovitý

Potláča návaly tepla a potenie. Pre vyššiu účinnosť sa zvykne kombinovať s ľubovníkom bodkovaným, ktorý upokojuje psychiku a potláča depresívne nálady.

Vitex jahňací

Pomáha vyrovnávať hormonálnu hladinu a posilňuje ochranu organizmu pred problémami s kvasinkovými infekciami.

Ďatelina lúčna

Je jedným z najbohatších zdrojov fytoestrogénov. Pomáha zmierňovať depresie aj návaly tepla. Odporúča sa aj pri poruchách spánku. Pozor však na to, že môže podporovať chuť do jedla a ženy v menopauze majú všeobecne tendencie k priberaniu.

Šalvia lekárska

Zmierňuje nadmerné potenie.

Ženšen

Vitalizuje, upravuje náladu, podporuje mozgové funkcie.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.