Keď sa cítite unavená, máte nízku hladinu krvného cukru a potrebujete nevyhnutne nejaký životobudič, dokázali by ste odolať túžbe po čokoláde a dať si miesto nej šalát? Zelená listová voľba nie je iba zdravšia, ale pomôže vám rovnako ako čokoláda. Neveríte?

Funguje to takto

Horčík povzbudzuje imunitný systém a pomáha správne fungovať svalom. Keď má telo jeho nedostatok, klesá hladina krvného cukru, chýba nám energia a začneme sa cítiť unavení. Hladinu horčíka znižuje aj pitie alkoholu, takže po sviatkoch a počas fašiangov nám môže chýbať. Preto ak sa cítite vyčerpaná a potrebujete povzbudenie, horčík obsiahnutý v listových šalátoch vám poskytne vzpruhu, ktorú potrebujete, bez toho aby ste sa museli uchýliť k zvyčajnému riešeniu – k čokoláde! A určite už máte čokolády po sviatkoch dosť. Že nie? Ale no tak!

Vyskúšajte niečo zelené!

A ak potrebujete ďalší dôvod na to, aby ste si zvolili zelenú alternatívu a povedali nie svojej túžbe po sladkostiach, tak vedzte, že medicínske výskumy zistili, že vysoké hladiny horčíka v listovej zelenine môžu znížiť riziko vzniku cukrovky druhého typu až o 14 %. A nakoniec, listová zelenina má oveľa menej kalórií ako čokoláda, čo je ideálne na posviatočnú diétu, ktorú ste si dali ako jedno z prvoradých predsavzatí do nového roka.

Vedeli ste, že…

  • Listová zelenina môže obsahovať až 270 mg horčíka na 100 g?
  • Muži potrebujú 300 mg denne a ženy 270 mg.
 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.