Keď sa vám nedarí nájsť si vysnívanú prácu, popremýšľajte o tom, ako by vaše sny a reálna práca mohli existovať vedľa seba súčasne. V podstate môžete robiť čokoľvek a snom sa venovať ďalej ako svojmu koníčku. Napríklad: Nepodarilo sa vám presadiť ako speváčke? No a? Môžete pracovať ako úradníčka a po večeroch spievať v bare u priateľov. Alebo: Stále ešte nemáte vlastnú cukráreň, po ktorej tak veľmi túžite? Môžete piecť koláčiky cez víkendy a predávať ich na gurmánskych trhoch. Časom sa môže stať, že sa uchytíte a začnete žiť svoj sen.

Niektorí ľudia spočiatku idú príliš dravo za svojím snom, obetujú mu úplne všetko, pričom zabudnú na work life balance (rovnováhu medzi prácou a životom). Výsledkom je, že začnú svoju prácu, o ktorej predtým tak veľmi snívali, doslova nenávidieť, vyhoria a nikdy viac sa k nej nevrátia. Prípadne sa im pre splnenie svojho sna rozpadne rodina alebo ochorejú. Stojí to za to? Nie je lepšie ubrať zo svojich ambícií a žiť kvalitnejší život, hoci aj s tým, že váš sen navždy zostane len koníčkom?

 

Hľadáte si novú prácu?

  • Okrem toho, že odpovedáte na inzeráty ponúkajúce prácu, zároveň sa ozvite všetkým priateľom a dajte im vedieť, o akú prácu máte záujem.
  • Nemáte žiadne skúsenosti? Môžete ich získať ako dobrovoľník alebo stážista.
  • Ak nemôžete mať prácu svojich snov, teda takú, kde je všetko ideálne a všetko vám hneď „sadne“, nájdite si prácu, do ktorej sa zamilujete postupne.
 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.