Keď sa vám nedarí nájsť si vysnívanú prácu, popremýšľajte o tom, ako by vaše sny a reálna práca mohli existovať vedľa seba súčasne. V podstate môžete robiť čokoľvek a snom sa venovať ďalej ako svojmu koníčku. Napríklad: Nepodarilo sa vám presadiť ako speváčke? No a? Môžete pracovať ako úradníčka a po večeroch spievať v bare u priateľov. Alebo: Stále ešte nemáte vlastnú cukráreň, po ktorej tak veľmi túžite? Môžete piecť koláčiky cez víkendy a predávať ich na gurmánskych trhoch. Časom sa môže stať, že sa uchytíte a začnete žiť svoj sen.

Niektorí ľudia spočiatku idú príliš dravo za svojím snom, obetujú mu úplne všetko, pričom zabudnú na work life balance (rovnováhu medzi prácou a životom). Výsledkom je, že začnú svoju prácu, o ktorej predtým tak veľmi snívali, doslova nenávidieť, vyhoria a nikdy viac sa k nej nevrátia. Prípadne sa im pre splnenie svojho sna rozpadne rodina alebo ochorejú. Stojí to za to? Nie je lepšie ubrať zo svojich ambícií a žiť kvalitnejší život, hoci aj s tým, že váš sen navždy zostane len koníčkom?

 

Hľadáte si novú prácu?

  • Okrem toho, že odpovedáte na inzeráty ponúkajúce prácu, zároveň sa ozvite všetkým priateľom a dajte im vedieť, o akú prácu máte záujem.
  • Nemáte žiadne skúsenosti? Môžete ich získať ako dobrovoľník alebo stážista.
  • Ak nemôžete mať prácu svojich snov, teda takú, kde je všetko ideálne a všetko vám hneď „sadne“, nájdite si prácu, do ktorej sa zamilujete postupne.
 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.