Maska z jahôd pomáha zjemniť pleť a gumuje pigmentové škvrny a pehy. Opatrnosti však nikdy nie je dosť. Aby vám skrášľujúca kúra nepriniesla sklamanie, fľaky, začervenanie, pálenie a svrbenie, najskôr trošku zmesi naneste na jemnú pokožku zápästia a nechajte pôsobiť asi 20 minút. Keď to vaša pleť „prežije“ bez ujmy, môžete experimentovať, napríklad aj s nasledujúcimi receptami.

 

Na prečistenie a zjemnenie pieh:

Roztlačte niekoľko väčších zrelých jahôd a pokvapkajte ich citrónovou šťavou. Zmes jemne vmasírujte do pokožky a nechajte pôsobiť.

 

Na suchú pleť:

Roztlačte niekoľko zrelých jahôd, zmiešajte ich s lyžičkou šľahačky, olivového oleja a Solamylu (zemiakový škrob). Masku naneste na vyčistenú pleť a dekolt a nechajte 20 minút pôsobiť. Potom zmyte minerálnou vodou a jemne osušte papierovým obrúskom. Natrite výživným krémom.

 

Na mastnú pleť:

Roztlačte zrelé jahody s vaječným bielkom a  štipkou jedlej sódy. Naneste na tvár a nechajte 20 minút pôsobiť. Potom zmyte vlažnou vodou.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.