Priamo v laboratóriách vám odborníci na vašu žiadosť vyšetria napríklad činnosti štítnej žľazy, spravia základný diabetický skríning alebo zistia, či netrpíte anémiou, žltačkou, pohlavne prenosnými chorobami, celiakiou či inými potravinovými intoleranciami. Rôzne druhy vyšetrení (biochemické, hematologické, imunologické, cytologické, genetické a mikrobiologické) môže ktokoľvek podstúpiť v odberových centrách Medirexu v Bratislave na Galvaniho, na poliklinike Mýtna alebo v Košiciach na Magnezitárskej. Už v marci tohto roku však budete mať možnosť navštíviť aj nové odberové miesto na západe Slovenska, konkrétne v Centrálnom laboratóriu v Nitre. Všetky sú navrhnuté v jednotnom dizajne a spoznáte ich aj vďaka spoločnému maskotovi menom Dr. Skúmavka. Stačí sa len objednať na webovej stránke www.laboratornadiagnostika.sk v sekcii Pre pacientov, vybrať si voľný termín, čas a miesto odberu, ktoré vám vyhovuje, a zarezervovať si ho.

Čo treba vedieť

V laboratóriách Medirexu zabezpečujú odbery krvi, moču aj ďalšieho biologického materiálu. Zdravotný personál vám vždy spraví potrebný odber a zároveň sa s vami dohodne na spôsobe doručenia výsledkov, a to buď zaslaním e-mailu alebo ďalšou návštevou s osobnou interpretáciou. Pri väčšine vyšetrení vám výsledky prídu už do 2 až 5 pracovných dní, avšak táto doba sa môže líšiť podľa typu vyšetrenia. Pri zisťovaní potravinových intolerancií sú to zvyčajne 2 až 3 týždne od odberu.

Treba počítať s tým, že vyšetrenia na vlastnú žiadosť nehradí žiadna zdravotná poisťovňa, ale sám pacient a v plnej výške. Odbery detí mladších než 15 rokov laboratóriá neposkytujú.

Ak by ste sa chceli objednať ešte dnes, zarezervujte si termín na vyšetrenie v centrálnych laboratóriách v Bratislave a v Košiciach alebo v bratislavskej poliklinike Mýtna.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi