Bolesti brucha, migréna, plynatosť, zhoršená pleť. Ak aj vy patríte k skupine ľudí, ktorí sa na podobné ťažkosti sťažujú čoraz častejšie a nevedia si pomôcť, niet sa čo diviť. Odhaliť príčinu si občas vyžaduje veľké úsilie, zvlášť ak ide o potravinovú intoleranciu.

 

Včasná diagnostika vám uľahčí život

IgG potravinová intolerancia je nepriaznivá imunitná reakcia tela na určité zložky potravín. Nežiaduce symptómy sa objavia oneskorene, až do 72 hod. po požití potraviny. A tak je náročné bez pomoci odborníkov odhaliť škodlivú potravinu či nájsť príčinu našich zdravotných komplikácií. Trvalé zaťažovanie organizmu pravidelným príjmom škodlivej potraviny môže viesť až k vzniku chronických ochorení. Včasná diagnostika je v tomto prípade kľúčová.

 

Problém rozlúšti vyšetrenie oneskorenej potravinovej senzitivity

V súčasnosti je k dispozícii vyšetrenie oneskorenej potravinovej senzitivity, vďaka ktorému je možné odhaliť až 270 problematických potravín, ktoré nám môžu spôsobovať zdravotné problémy.

Laboratóriá Medirex ponúkajú široké portfólio balíčkov na vyšetrenie potravinovej intolerancie. V ponuke sú pritom testy s klasickými aj menej klasickými potravinami, rovnako ako aj komplexný balíček s celým spektrom všetkých potenciálne škodlivých zložiek potravy.

Medzi najbežnejšie potravinové alergény patria rôzne druhy zeleniny a ovocia (paradajka, uhorka, brokolica, ananás, malina), mliečne výrobky, orechy a semená (arašid, mandľa, mak, lieskový orech), koreniny a bylinky (cesnak, chren, karí), strukoviny, huby, pečivo či rôzne druhy mäsa a rýb. Ak máte podozrenie na konkrétnu potravinu spôsobujúcu ťažkosti, vybrať si môžete až z piatich typov laboratórnych testov.

 

Vyšetrenie hravo zvládnete aj doma

Vyšetrenie spočíva v jednoduchom odbere krvi, ktorý zvládnete aj v domácom prostredí. Pomocou odberovej súpravy, ktorú dostanete domov, vykonáte obder krvi z prsta. Po odbere zašlete vzorku v priloženej obálke do laboratória. Vyhodnotenie krvných vzoriek trvá zhruba 2 až 3 týždne. Výsledok vám bude zaslaný emailom alebo sa poň môžete zastaviť osobne na recepcii v odberom centre. Tí, ktorým pohľad na vlastnú krv robí ťažkosti, môžu využiť služby odberových centier laboratórií Medirex v Bratislave, Nitre či Košiciach a dať sa vyšetriť priamo na mieste.

 

Zistite, ako ste na tom aj vy

Ako môže diagnostika a zmena stravy prospieť vášmu zdraviu? To môžete zistiť aj v DEBATE o zdraví, ktorá sa uskutoční 30.1.2020 v centre LEON (Slnečnice, Petržalka). Talkshow bude viesť Martina Valachová a tentokrát vyspovedá pani doktorku Elenu Tibenskú, PhD., a MUDr. Katarínu Bergendiovú, PhD. Traja z vás získajú aj testy. V pohodlí domova si urobíte test a do 2 týždňov zistíte, ako ste na tom s intoleranciou.

Lístok | 6,90 € | môžete kúpiť tu: REGISTRÁCIA

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi