Patria sem najmä vitamíny A, C, E. Vyskytujú sa nielen v živočíšnych produktoch (mlieko, maslo, tučné ryby, vajíčka), ale aj v rastlinných plodoch. Dobrým zdrojom vitamínu A, ktorý je rozpustný v tuku, sú všetky oranžové aj červené druhy ovocia a zeleniny (mrkva, paprika, rajčiaky, marhule a iné).

Vitamín C podporuje imunitu a pomáha telu využiť a premeniť jedlo na energiu. Obsahujú ho predovšetkým citrusové plody, ale aj čierne ríbezle, jablká, paprika, petržlenová vňatka a iné. Vitamín E uľahčuje vstrebávanie vitamínu A, u žien podporuje plodnosť, chráni pre infarktom, šedým zákalom, udržiava v kondícii nervy. Nachádza sa v rastlinných olejoch, klíčkoch, orechoch, ovsených vločkách a podobne.

 

Exotic mix

Potrebujeme:

½ pohára čerstvého, nakrájaného ananásu

½ pohára nakrájaného manga

¼ avokáda

2 PL bieleho, hustého jogurtu

na dochutenie citrónová šťava

hnedý cukor alebo med

kocky ľadu

Postup: Ovocie s avokádom a jogurtom vymixujeme dohladka, pridáme hnedý cukor alebo med. Dochutíme citrónovou šťavou. Pred servírovaním môžeme do pohára pridať kocky ľadu.

Venušin nápoj

Potrebujeme:

banán

za hrsť nepražených mandlí

2 PL bieleho jogurtu

½ šálky kokosového mlieka

1 PL lyžica mletých ľanových semienok

Postup: Všetky ingrediencie spolu zmixujeme, môžeme dosladiť trstinovým cukrom alebo javorovým sirupom. Táto pochúťka nielenže dodá energiu (banán je zdrojom draslíka a obsahuje prírodné cukry), ale vďaka ľanovým semienkam je tiež ideálna pre ženy pred a počas menopauzy.

Svieži dych

Potrebujeme:

4 menšie ošúpané kivi

hrsť čerstvej mäty

2 PL limetkovej šťavy (alebo pomarančovej)

1 PL ovsených vločiek

ľad

Všetky ingrediencie vložíme do mixéra a zmixujeme. Môžeme osladiť tmavým medom. Pohár nakoniec ozdobíme celými lístkami čerstvej mäty.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.