Mamine

Akceptuje nás so všetkým, dobrým aj zlým. Hojí boľačky, upokojuje a lieči prvé sklamania. Hovorí nám, ľúbim ťa takú, aká si. Všetko je v poriadku, si doma. Na všetko sme dve.

 

Otcovo

Prenáša na nás silu. Je ako dôkaz toho, že sa nám nikdy nemôže nič zlé stať, lebo on stojí pri nás. Chráni nás pred búrkami života a odháňa všetko, čo by nám mohlo ublížiť. Otcovo objatie je, akoby sme sa v daždi schovali pod korunu smutnej vŕby. Skúsili ste to niekedy? Tu na vás naozaj kvapky horko-ťažko dočiahnu.

 

Priateľské

Prekvapujúco dostávame takéto objatie od úplne nečakaných ľudí, pretože niekedy sa stáva, že priatelia sa v kríze ukážu v úplne inom svetle. Nie sú často pri nás vtedy, keď ich potrebujeme najviac. Je to natoľko zarážajúce, že ak sa takéto niečo stane, zabudneme na dôvod svojho zármutku a zostaneme ako udretí mechom zemiakov. Lenže… Krásne na živote je to, že je nevyčerpateľný vo svojej bohatosti a veľkorysosti. Priateľstvo predsa nie je pas na toho druhého, ale láskou, ktorá síce mlčí, no rozdáva samu seba. Vtedy sme najlepším priateľom sami sebe. Nemusíme sa spoliehať na nikoho iného, ani nič neočakávať. Dokonca aj objať samých seba je možné. Výborne to napríklad funguje pri zaspávaní. Objímeme sa, je to úžasné.

 

Súrodenecké

Možno je niekedy prirýchle. Stále sa totiž niekam ponáhľame. Azda by sme mohli niekedy spomaliť a uvedomiť si, že mať brata alebo sestru je obrovský dar a nikto z nás tu nie je večne. Sú aj časťou nás, nielen preto, že máme veľa spoločných spomienok. Nedovoľme, aby sa tieto vzácne okamihy premenili na prach predtým, než sa uskutočnia.

Milenecké

Pri zamilovanosti v nás objatie rozožína vnútorné svetlá a rozžiaruje aj tajné a tmavé kúty. Je elixírom, ktorý tak zúfalo túžime zhmotniť do večnosti, no je to nemožné. Láska milenecká príde a dozrieva, objatie mocnie s ňou. Ak netrvá, znamená to, že láska nebola polievaná nehou a porozumením.

 

Náhodné

Je rovnako krásne, ako tie ostatné, no unikátne svojou spontánnosťou. Je darom z neba, požehnaním, ktoré sme nečakali, a preto je plné šťastia. Veď sme napokon iba ľudia.

 

Liečivé

Pamätáte si, keď ste ako dieťa spadli a rozbili si koleno, ako vás blízki objali a utíšili tým vašu bolesť? Nepodceňujme hojivú silu objatia, môže zachrániť život, zmeniť osud a podobne. Buďme vnímaví, príležitostí je naň neúrekom.

 

Čo sa z objatia môžeme dozvedieť

O sebe:

Pozorujme sa, ako prijímame inú bytosť do svojho intímneho priestoru a možno sa nám pri tom trochu zatočí hlava. Vidíme jasne, či vieme rozdávať a prijímať, ako reagujeme na dotyk, či sme otvorení alebo sa musíme premáhať. Skúsme sa naučiť objímať často, priamo, jemne a najmä úprimne.

 

O tom druhom:

Podobne ako to máme my v sebe, akosi takto to prebieha aj v tom druhom. Je to v podstate až smiešne, že sa často neodvážime otvoriť a pristúpiť na jasnú komunikáciu. Lebo objatie ňou skutočne je.

Ak cítime sami potrebu byť objatí, vypýtajme si ho. Ľudia sa vo väčšine prípadov iba potešia a cítia sa milo prekvapení a poctení našou dôverou.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 3.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.