Niektorí si budú klepať po čele, ale ja to tak cítim. Mám 33 rokov, stabilnú prácu v nadnárodnej spoločnosti a už nejaký ten rok som rozhodnutá, že povolanie mama nie je nič pre mňa. Tak a je to vonku. Viem, že niektoré ženy by ma teraz najradšej ukameňovali, hlavne tie, ktorým príroda veľmi nedopriala a ich vnútro piští po dieťatku. Rozumiete, ja môžem mať, ale nechcem. A tie, ktoré chcú, nemôžu.

Aj preto som sa dlho pohrávala s myšlienkou, ako nájsť balans, aby mi to vesmír nespočítal aj s úrokmi. Veď viete, ako sa hovorí: karma je zdarma. Keďže som svoju šancu stať sa matkou nevyužila a ani to v budúcnosti neplánujem, rozhodla som pre darovanie vajíčok. Nech sa tešia z dieťatka tí, ktorí po ňom najviac túžia.

Nebudem klamať, neprišlo to len tak z čista jasna. V tomto rozhodnutí ma podporila kamarátka, ktorej sa s manželom už niekoľko rokov nedarí otehotnieť. Tiež si prešli rôznymi vyšetreniami a návštevami centier pre asistovanú reprodukciu a zatiaľ stále neúspešne. Nadovšetko im želám, aby im to vyšlo. A ak by bola šanca poskytnúť im moje vajíčka, bola by som najšťastnejšia. Žiaľ, to ale zákon neumožňuje, keďže darovanie aj prijímanie vajíčok je obojstranne anonymné. Napriek tomu ma to neodradilo a rozhodla som sa pomôcť páru, ktorý nikdy nespoznám.

Dohodla som si termín v Centre pre asistovanú reprodukciu Gyncare, kde mi koordinátorka detailne vysvetlila postup a priebeh samotného darovania. Vďaka kompletnému vyšetreniu krvi, ktoré zahŕňalo genetické testy, gynekologické i interné vyšetrenie, som získala o svojom zdravotnom stave mnoho informácií, ktoré by som sa bežne nedozvedela.

V deň odberu ma sprevádzala spomínaná kamarátka, ktorá ma neustále podporovala. Zákrok trval zhruba 10 minút a keďže sa vykonáva v celkovej aneztézii, necítila som vôbec nič. Už po 2 hodinách som odchádzala s miernymi bolesťami, ktoré po pár hodinách ustúpili. Nikdy však nezabudnem na ten pocit hrdosti a vyrovnanosti, keď som zatvárala dvere ambulancie. Som šťastná, že som si svoju úlohu na tomto svete splnila a verím, že aj vďaka mne sa niekto teší malému zázraku.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi