Kým kedysi sme bežne pracovali do 16.30 či 17.00 h, dnešná pracovná doba sa rozšírila až na čas, keď už ležíme v posteli. Ešte vtedy mnohí z nás držia v ruke svoj smartfón alebo tablet a zaoberajú sa pracovnými záležitosťami. Vedci zistili, že viac ako 10 % zamestnancov sa venuje pracovným mailom dávno po pracovnej dobe. Pretože vďaka mobilom sa k nim dostaneme vždy a všade, vrátane víkendov a dovoleniek.

Výskumy zároveň odhalili, že zamestnanci, ktorí sedia dlhšie ako 13 hodín denne, majú dvojnásobnú pravdepodobnosť predčasného úmrtia. Existuje totiž priama súvislosť medzi dlhým pracovným časom a srdcovo-cievnymi chorobami. Keď ste v strednom veku a trávite v práci viac ako 8,5 hodiny denne, hrozí vám najmä zvýšený pulz srdca a fibrilácia predsiení, čo až päťnásobne zvyšuje riziko mozgovej príhody. Austrálski vedci dokonca potvrdili, že keď ľudia v strednom veku pracujú viac ako 39 hodín týždenne, je to riziko pre ich fyzické aj duševné zdravie.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.