Kým kedysi sme bežne pracovali do 16.30 či 17.00 h, dnešná pracovná doba sa rozšírila až na čas, keď už ležíme v posteli. Ešte vtedy mnohí z nás držia v ruke svoj smartfón alebo tablet a zaoberajú sa pracovnými záležitosťami. Vedci zistili, že viac ako 10 % zamestnancov sa venuje pracovným mailom dávno po pracovnej dobe. Pretože vďaka mobilom sa k nim dostaneme vždy a všade, vrátane víkendov a dovoleniek.

Výskumy zároveň odhalili, že zamestnanci, ktorí sedia dlhšie ako 13 hodín denne, majú dvojnásobnú pravdepodobnosť predčasného úmrtia. Existuje totiž priama súvislosť medzi dlhým pracovným časom a srdcovo-cievnymi chorobami. Keď ste v strednom veku a trávite v práci viac ako 8,5 hodiny denne, hrozí vám najmä zvýšený pulz srdca a fibrilácia predsiení, čo až päťnásobne zvyšuje riziko mozgovej príhody. Austrálski vedci dokonca potvrdili, že keď ľudia v strednom veku pracujú viac ako 39 hodín týždenne, je to riziko pre ich fyzické aj duševné zdravie.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.