Až vďaka superpotravinám vraj dostaneme do tela nevyhnutnú dávku potrebných látok, aby sme mali dostatočnú imunitu. A tak kupujeme bobule acai, chia semienka alebo bobuľky goji. Takmer vždy ide pritom o plodiny zo vzdialených krajín, ktoré si ich producenti a predajcovia nechajú náležite zaplatiť.

Samozrejme, že sa oplatí dbať na zloženie jedálnička. Len je zvláštna predstava, že potraviny plné zdravia rastú len vo vzdialených lokalitách. Ponúka sa otázka, čo robili generácie našich predkov, ktorí si superpotraviny nemohli doviezť, ba ani o nich nevedeli? Nemáme náhodou nejaké doma? Čo brusnice? Čo černice, konopné semienko, čierne ríbezle, kyslá kapusta, cesnak a cibuľa?

Konzumácia zahraničných superpotravín samozrejme telu neuškodí, ba práve naopak, ale je dobré vedieť, že čím bližšie k domovu nájdeme svoju plodinu, tým viac je kompatibilná s našim organizmom. A v žiadnom prípade by sme si nemali myslieť, že keď niektorú superpotravinu pravidelne jeme, budeme stopercentne zdraví. Najlepším „super“ je totiž pestrá strava a dostatok pohybu.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.