Ako chutí varené víno a cigánska za hranicami Slovenska?

Ideálnym miestom stretnutí je pod vianočným stromčekom na vianočných trhoch. Vybrať si môžete aj tie vo svojom meste, ale aj inde na Slovensku, a dokonca si môžete urobiť originálny výlet za hranice! Napríklad u našich susedov. V českej metropole okrem najväčšieho trhu na Staromestskom námestí hostia aj ďalšie, a to na Pražskom hrade, na Námestí mieru či na Havelskom a Tylovom námestí. Okrem toho možno navštíviť rad tematických výstav. Betlehemy každého druhu nájdete napríklad v Betlehemskej kaplnke na rovnomennom námestí.

Deti si môžu vyskúšať staré remeslá, a výrobky potom darovať

V Olomouci majú otvorené klzisko, Český Krumlov láka na remeselné jarmoky alebo vianočné plavby na plti, Cheb zase na Ježiškovu dielňu, kde si môžete vyraziť mince alebo vyrobiť sviečku!

Metropola Rakúska, Viedeň, by sa mohla radiť medzi kráľovné adventných osláv. A pritom nie je jediná v krajine, ktorá má čo ponúknuť. Napríklad Linz alebo mestá Steyr a Mariazell tiež stoja za návštevu. V Nemecku zas môžete staviť na overené Drážďany, Norimberg alebo aj Regensburg či Passau. Aj tam je krásne a atmosféra Vianoc vás tam určte vtiahne.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.