Keď si fyzická práca vypýta svoju daň

„Práca murára je náročná, keďže musím nepretržite kľačať, nosiť ťažké materiály a mnohokrát musím veľa čupieť. Myslím si, že aj kolenné kĺby som mal zničené práve kľačaním na studenom betóne. Moje kolená boli každý večer po ťažkej práci opuchnuté, trápilo ma hlavne ľavé koleno. Na ľavej nohe som už od zápalu nemal cit v stehne. Bolesť bola čím ďalej, tým neznesiteľnejšia, v posledných mesiacoch som už nemohol ani každý deň pracovať. Jediným mojím pomocníkom boli protizápalové náplasti. Od známej som sa dozvedel o tejto možnosti liečby, a tak som sa rozhodol do toho investovať a skúsiť to,“ hovorí pán Tibor o svojom rozhodnutí.

Jednoduchá a bezbolestná aplikácia kmeňových buniek

„Celý proces som riešil s doktorom Hricom, ktorý sa aplikácii kmeňových buniek do kĺbov v uvedenej nemocnici venuje. Poslal ma na magnetickú rezonanciu, následne zhodnotil môj stav a po jeho odporučení na liečbu mezenchymálnymi kmeňovými bunkami som v nemocnici v Malackách podstúpil aj predoperačné vyšetrenia. Vďaka tomuto  profesionálnemu prístupu som sa rozhodol podstúpiť liečbu oboch kolien. Pred zákrokom som mal, samozrejme, rešpekt, nevedel som, čo ma čaká. Po príchode do nemocnice mi bol vysvetlený celý postup a priebeh zákroku. Bol som oboznámený aj s vhodnou životosprávou a starostlivosťou o seba pri liečbe kmeňovými bunkami. Bol to veľmi pohodový deň,  sestričky sa o mňa dôkladne starali, počas zákroku som necítil žiadnu bolesť. Až potom. Prvé dva dni ma nohy veľmi boleli, nevedel som poriadne chodiť, ale musel som nohami hýbať, aby sa aplikované bunky dokázali dostať na potrebné miesto. Prvý týždeň bol ťažší, ale keďže som mal dovolenku, tak som len oddychoval. Zákrok vraj nebýva u každého taký bolestivý. Stupeň poškodenia mojich kolenných kĺbov bol vyšší, pravdepodobne preto trvalo dlhšie, kým sa mi nohy zregenerovali. Po týždni bolesť začala ustupovať, bolelo ma to čím ďalej, tým menej. Robil som si bandáže aj studené obklady, lebo nohy som mal opuchnuté. Po 2 týždňoch mi kolená odpuchli úplne a začal som normálne pracovať. Do stehna, ktoré som už mesiace necítil, sa mi vrátil cit, “ pokračuje pán Tibor.

 

Návrat do aktívneho života

„Zákrok som absolvoval pred 3 mesiacmi a nohy mám ako pred 10 rokmi. Kolená mi neopúchajú, bolesť necítim, iba občas po fyzicky náročnom týždni ešte cítim ľavé koleno, ale nie je to bolestivé. Postupujem podľa pokynov aplikačného tímu odborníkov, starám sa o seba a zlepšenie môjho stavu si veľmi vážim. Celkový prístup tímu, ktorý na liečbe kĺbov spolupracoval, bol fantastický a odporúčam ho všetkými desiatimi. Som znova aktívny, môžem pracovať aj v záhrade a prechádzky mi nerobia žiadny problém. Počítam s tým, že po pár rokoch bude treba liečbu zopakovať, určite pôjdem zas,“ končí svoj príbeh spokojný pacient Tibor.

 

Na bezplatnú konzultáciu sa môžete objednať na čísle 0800 30 00 30 alebo na  www.liecbaklbov.sk.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi