Mŕtve more

Keď sa potrebujete dať dokopy po psychickej stránke, choďte k Mŕtvemu moru. Jeho voda je zároveň liečivým zázrakom pre rôzne kožné ochorenia, bahno pomáha udržiavať krásu (účinné je napríklad aj pri celulitíde) a zábaly z neho ocenia reumatici. Toto more má najvyšší obsah minerálov. Zlepšuje stav aknóznej pleti, lieči ekzémy, psoriázu. Pomáha pri problémoch pohybového aparátu, nervových ochoreniach, problémoch s obehovým systémom, osoží tiež všetkým, ktorí trpia migrénami a bolesťami rôzneho druhu. Keďže voda je taká hustá, že si na ňu môžete ľahnúť, je ideálna na uvoľnenie svalstva, kĺbov a uľaví aj chrbtici.

 

Červené more

Čo sa slanosti týka, je druhé v poradí. Miestna klíma a vzduch sú výborné pre ľudí s respiračnými ochoreniami, reumatikov, ale aj pacientov s neurologickými problémami. Keď často pracujete pod stresom, tu zaručene zrelaxujete. Červené more pomôže alergikom.

 

Čierne more

Je ideálnou oázou pre alergikov a tých, ktorí potrebujú posilniť imunitu. Liečivé je tiež miestne bahno, ktoré pomáha pri reumatických a pohybových problémoch, liečia sa tu ochorenia močových ciest a vyhľadávajú ho aj ženy s gynekologickými ťažkosťami. Ovzdušie je vhodné pre ľudí, ktorí trpia na ochorenia dýchacích ciest. Čierne more je svojou klímou aj vodou vhodné pre deti a ľudí s citlivou pokožkou, pretože nie je až také slané.

 

Baltické more

Obsahuje veľké množstvo jódu, takže osoží pri problémoch s dýchacími cestami. Je chladnejšie, preto sa hodí pre srdciarov a ľudí s cievnymi problémami. Lieči preťaženú psychiku, stres, depresie.

Jadranské more

Ďalšie veľmi slané more, ktoré lieči pokožku, alergie, dýchacie problémy, a to aj pri pacientoch s chronickou obštrukčnou chorobou pľúc.

 

Egejské more

Je priemerne slané, takže je vhodné aj pre deti. Ocenia ho ľudia s alergiami, tí, ktorí často trpia zápalom nosných dutín, astmatici. Pri Egejskom mori posilníte imunitu, zlepšíte stav atopického ekzému. Napríklad na pobreží Turecka je množstvo liečivých prameňov obsahujúcich síru, magnézium a iné účinné látky, čo osoží pacientom s reumou a dýchacími problémami.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.