Na vyšetrenie sa záujemcovia objednajú jednoducho – na webovej stránke www.laboratornadiagnostika.sk v sekcii Pre pacientov, prostredníctvom online objednávania. Z aktuálnej ponuky si zvolia dátum, čas a miesto odberu a zarezervujú si ho. Na výber sú vyšetrenia biochemické, hematologické, imunologické a mikrobiologické. Detailná ponuka vyšetrení s ich presným popisom a cenníkom je zverejnená na internetovej stránke www.laboratornadiagnostika.sk v sekcii Pre pacientov.

Odber vzorky a laboratórna dialýza 

Zdravotný personál odoberie pacientovi krv alebo iný biologický materiál potrebný na vyšetrenie. Na odbere si dohodnú spôsob interpretácie výsledkov – buď zaslaním na e-mail, alebo ďalšou návštevou v laboratóriu.

Čas nevyhnutný na vyhotovenie vzoriek v laboratóriu je vždy individuálny podľa typu vyšetrenia. Výsledky väčšiny vyšetrení sú k dispozícii do 2 – 5 pracovných dní. Výnimkou sú vyšetrenia potravinových intolerancií. V tomto prípade je potrebné počítať s dlhším časom na dodanie výsledkov. Obvykle do 2 až 3 týždňov od odberu.

Vyšetrenia na vlastnú žiadosť pacienta nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia. Cenu si hradí v plnej výške sám pacient.

V súčasnosti je možné objednať sa na vyšetrenie do odberových miest v centrálnych laboratóriách v Bratislave a v Košiciach alebo v bratislavskej poliklinike Mýtna.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi