Príborom jesť zakázané!

Toalety navonok vyzerajú ako suchá latrína, namiesto sprchy vás čaká kanvica s vodou a ruky si umývate v kamennom koryte. A navyše v noci tu straší! Takýto je stredoveký hotel, kam môžete vziať na výlet svoje deti a zažiť atmosféru, akú poznáte zo starých filmov. Počas večere v stredovekej krčme, kde vás personál obsluhuje v dobových kostýmoch, zabudnite na príbor. Tu sa je výlučne rukami! Sotva prekročíte prah, krčmárka na vás hlasno pokrikuje a bez zábran vám tyká. „Čo budete chľastať a žrať?“ pýta sa grobiansky. V priebehu večera vás obklopí skupina stredovekých tanečníc, šermiarov a žobrák od vás láka obhryzené kosti. Nečudujte sa… Ste v stredoveku!

 

Originálne, vtipné a netradičné!

Už dokonca ani žiadna latrína, sprcha a ani kamenné koryto. Aj na elektrinu a pitnú vodu zabudnite. Len ticho a spev vtákov. Veľa detí sníva o dome v korunách stromov. Sen sa môže stať skutočnosťou, ak ich zoberiete na výlet a ubytujete sa v neobyčajnom dome, ktorý je umiestnený priamo na strome. Existuje viacero typov. Najrozšírenejšie a najvhodnejšie pre deti sú drevené, kam sa dostanete točitým schodiskom, ktoré vás privádza na romantickú terasu. Komfort modernej doby vám vynahradia sviečky a dych berúci výhľad. Podvečer vám spoločnosť robia srnky, zajace a iné divé zvieratá.

 

V korunách stromov ešte na chvíľu zostaneme…

V LANOVÝCH CENTRÁCH,  ktoré sú dnes už na každom rohu, sa vaše deti menia na malých Tarzanov. Ak ste takí odvážni ako vaše ratolesti, môžete si to vyskúšať aj vy. Lanové dráhy sú prispôsobené všetkým vekovým kategóriám a určite najväčšou zábavou sú lanovky. A ak vás prevezú ponad rieku, o to väčšie dobrodružstvo. Prípadne si počkajte na večer a absolvujte nočné lezenie.

Usaďte sa, pripútajte sa a skontrolujte všetky kontrolky! Odlietame.

Po komunikácii s riadiacou vežou dostávate pokyn na odlet. Vyrolujte na runway a pridajte plný plyn. Runway sa pomaly pod vami stráca a vy sa dvíhate k oblakom. Let sa začína. Možno bude znížená viditeľnosť, možno vás prekvapí búrka s turbulenciami. Nakoniec sa dostanete k cieľovému letisku. Ku ktorému, záleží na vás. Vyberte si z viac ako 24 000 letísk po celom svete od Kai Tak v Hongkongu až po londýnske Heathrow. Už vás čaká len posledný detail – pristátie. Zažite to na vlastnej koži – staňte sa pilotom v simulátore dopravného lietadla.

 

Dokáže sa dostať na koniec?

Tu ste hlavnou postavou v napínavej detektívke, trileri či horore. Prežívate vzrušenie z prekonávania nástrah, ktoré vás čakajú v tajomných izbách. ÚNIKOVÉ MIESTNOSTI. Dokážete sa dostať na ich koniec? Stačí potrápiť mozgové závity, sedliacky rozum, spolupracovať s ostatnými a máte to! Každá hra je komplexom inteligentných a originálnych hádaniek a záhad. Na odhalenie tajomstva, záchranu sveta, získanie pokladu či dedičstva, máte zvyčajne 60 minút, počas ktorých ste zatvorení do herného prostredia, ktoré sa na hodinu stáva vašou novou realitou.

 

Raňajky u Tiffanyho?

Posaďte sa do režisérskeho kresla Qeuntina Tarantina, zažite večeru s Georgom Clooneym či poraňajkujte s oslňujúcou Audrey Hepburn u Tiffanyho. Nemusíte letieť do Holywoodu, dokonca ani do Londýna. Múzeum voskových figurín  je už aj v hlavných mestách u našich susedov. Špeciálne interaktívne kulisy dávajú priestor na to, aby ste porazili Einsteina v teste inteligencie či sa pohodlne usalašili na pohovke Sigmunda Freuda. Zaspievajte si s kapelou Queen a ak vaše ambície siahajú až do Bieleho domu, zasadnite do kresla prezidenta Spojených štátov. Figurín sa môžete dotýkať, fotografovať sa s nimi a mnohé osobnosti vám zapožičajú svoje rekvizity. Otestujte svoje deti, či vedia kto je kto vo svete histórie, kultúry, politiky, športu, vo filmovom zákulisí a medzi celebritami.

Nemusíte získať zlatý kupón od pána Willyho Wonku, aby sa vám otvorili dvere továrne na čokoládu.

Stačí navštíviť múzeum čokolády. Čokolády, praliniek a trufflí zvyčajne môžete zjesť koľko budete chcieť (a môcť). Záleží len na vás. Dozviete sa tu všetko o histórii kakaa a čokolády, o kakaovníku a jeho pestovaní a vydáte sa na cestu kakaa do Európy. Návšteva výrobne je povinnosťou! Na vlastné oči uvidíte, ako vznikajú pravé belgické pralinky, ktoré nezabudnete ochutnať. A na záver sa sami stanete výrobcom tej najlahodnejšej čokolády s dizajnom podľa vášho vkusu.

 

A na záver zažite pocit Hana Sola uväzneného v karbonite.

Spoznajte lepšie svet okolo nás a zažite „skutočné“ zemetrasenie. Vyskúšajte si röntgenové oči, pozrite si oceán vo fľaši, bicykel na lane, vyskúšajte rotujúcu miestnosť, simulátor potopy, spoznajte spoločenstvo mravcov Atta, archeologické pieskovisko, vodnú tlačiareň. Viac ako 150 interaktívnych exponátov vám ponúka zábavný vedecký park u našich susedov. Vo februári ste sa tu mohli stretnúť hneď s niekoľkými galaxiami, robotmi, rytiermi Jedi a priaznivcami temnej strany Sily. Mohli ste sa odfotiť v originálnych kulisách a zúčastniť sa kvízu Star Wars. Každý mesiac centrum ponúka inú tému s rovnako skvelou atmosférou.

A ak náhodou práve nemáte chuť, silu alebo finančné prostriedky na cestovanie a napriek tomu chystáte únik z reality, staňte sa inšpektorom Cluedom, detektívom zo Scotland yardu, alebo samotným Sherlockom Holmesom priamo u vás doma v jednej zo spoločenských hier.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi