Celulitída postihuje predovšetkým ženy, pre ktoré veľakrát predstavuje značný kozmetický problém. U mužov sa celulitída vyskytuje len vzácne, a to z niekoľkých dôvodov. „Muži majú oproti ženám nižší počet tukových buniek, ich koža nie je taká pružná a majú aj inak usporiadané väzivové vlákna. U opačného pohlavia sú väzové vlákna vedené vodorovne a môžu sa krížiť, čo zabraňuje vzniku celulitídy,“ vysvetľujú americkí lekári z inštitútu zdravia.

 

Za všetko môže nepriaznivý krvný obeh

Nežiadúca pomarančová koža je výsledkom poruchy krvného obehu a lymfatickej mikrocirkulácie vo väzivách. Tá spôsobí zmeny podkožného väziva, pri ktorých dochádza ku strate pružnosti a kvality kože, no taktiež zvýšeným ukladaním tuku v podkoží. Pri celulitíde je zväčšený objem tukových buniek v podkoží, a preto dochádza k ich vytláčaniu k povrchu. Dôsledkom je tak hrboľatý pomaranč, pripomínajúci vzhľad kože predovšetkým v oblasti stehien, zadku, bokov, ale tiež kolien.

Ako sa jej definitívne zbaviť?

Pomôže cvičenie, masáže a zdravý životný štýl. Kombinácia týchto faktorov urobí s vaším telom doslova zázraky. Samozrejme, treba brať na zreteľ, že zázraky na počkanie neprídu v akomkoľvek smere. Preto aj k celulitíde treba pristupovať systematicky a dôsledne. Ak máte sedavú prácu, mali by ste pohybovej aktivite venovať minimálne 45 minút denne a taktiež sa vyhýbať konzumácii spracovaných potravín, slaných a sladkých pochutín. Naopak, mali by ste si dopriať viac rýb, ľahkých jedál a vyhýbať sa bielej múke a všeobecne pečivu.

 

Vákuovou terapiou proti celulitíde

Veľmi prospešnou doplnkovou službou, po ktorej budú vaše stehná štíhlejšie a driek užší, sú procedúry, ktoré ponúka Wellness centrum Hotela Lomnica. Ide konkrétne o Vákuovú anticelulitídovú terapiu v trvaní 90 minút. Funguje  na princípe klasického bankovania, kde sa plameňom zo sklenenej banky odsaje vzduch a priloží sa na problémovú časť tela. Následne sa sklenenou bankou prechádzajú všetky problémové partie – stehná, zadok, boky a brucho, ale aj kríže či drieková časť chrbta. Ak dodržíte opakovania procedúry v rozmedzí 3 – 10-krát, rozrušením tukových vankúšikov je možné dosiahnuť počas celej kúry úbytok v pase v priemere 7 cm, na stehnách už behom prvej aplikácie 5 mm. Bankovanie totiž urýchľuje látkovú výmenu a tok lymfy, čím výrazne regeneruje organizmus, odstraňuje únavu a bolestivé stavy.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi