V knihách

Čítajte knihy, pretože sú zdrojom množstva informácií. Nájdete v nich komplexný pohľad na život, vykreslené rôzne postavy, spôsoby života, práce, udalosti a zážitky. To všetko vám pomôže aj pri riešení vašich problémov.

Vo svojich zraneniach a negatívnych zážitkoch

Nič nás v živote neformuje tak, ako negatívne zážitky, ktorými sme v živote museli prejsť a ktoré nám priniesli bolesť a poznanie. Môžu byť hnacím motorom, ktorý nás poženie k cieľu. Napríklad keď vás prepadli či okradli, možno sa rozhodnete študovať právo, aby ste pomáhali iným obetiam v takýchto prípadoch, alebo budete študovať psychológiu, aby ste pomohli ľuďom vyrovnať sa s traumou, medicínu alebo budete robiť trénera sebaobrany. Ak vás nejaké zranenie formuje, neviete sa ho zbaviť a stále vám zasahuje do života,  prijmite ho ako jeho súčasť a spravte z neho svoju výhodu.

Vďačnosť a pomoc druhým

Veľa ľudí si vyberá prácu na základe toho, že chce spraviť svet lepším pre iných. Sú vďační za to, čo sami dostali a chcú niečo z toho posúvať aj ďalej.

Pýtajte sa priateľov

Často nevidíme svoje silné stránky, no naši priatelia, rodičia či kolegovia áno. Spýtajte sa ľudí okolo seba, čo si o vás myslia, na akú prácu by ste sa hodili, v čom je vaša sila a v čom, podľa nich, naopak, tápete. A potom sa nad tým zamyslite. Tiež sa môžete pozrieť na to, akú prácu vykonávajú vaši priatelia, aký to má zmysel a čo z toho sa vám najviac pozdáva.

Aké sú vaše negatívne vlastnosti?

Väčšina ľudí si všíma len svoje pozitívne vlastnosti a na tie negatívne zabúda. To je však chyba. Práve negatívne vlastnosti vás totiž môžu zabrzdiť, keď si vyberiete prácu, v ktorej sa netolerujú. Čo tak vybrať si prácu podľa svojich negatívnych vlastností? Napríklad: Nie ste tímový hráč? Vyberte si niečo, kde môžete pracovať len sám za seba. Alebo každé ráno prídete do práce neskoro, pretože zaspíte? Vyberte si prácu v spoločnosti s tzv. americkým pracovným časom, teda kde budete chodiť do práce pred obedom a končiť neskoro večer. Ulietavate na vlnách fantázie? Skúste nejakú kreatívnu činnosť v reklamnej agentúre či filmovom priemysle…

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.